Yönetilen Hizmetler Sağlayıcısı

Yönetilen Hizmetleri Sağlayıcısı (YHS/MSP olarak da bilinir), bu hizmet sözleşmesi ile belirlenmiş performans kriterleri ve servis seviyelerine göre hizmet sağlayan taraftır. Yönetilen Hizmet Sağlayıcıları, sahip oldukları teknik uzmanlıkları ve teknoloji altyapılarını müşterileri ihtiyaçlarına göre paylaştırarak, aylık müşterilerinin kullanmış olduğu kaynak (insan, teknoloji) miktarına göre fatura kesmektedirler. Bu modelde ölçek ekonomisi oluşturularak normal şartlarda küçük ve orta ölçekte bir şirketin yatırım yapamayacağı büyüklükteki teknolojileri kullanma fırsatı oluşturmaktadırlar.

Yönetilen Hizmetleri Sağlayıcısı, bir müşterinin sunucu / ağ altyapısını, siber güvenliği ve son kullanıcı sistemlerini açıkça tanımlanmış bir hizmet seviyesi anlaşmasına (HSA/SLA) göre proaktif olarak izleyen ve yöneten üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcıdır. Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler), kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve devlet kurumları, uzun sistem kesintileri veya hizmet kesintileri konusunda endişelenmeden hizmetlerini iyileştirmeye odaklanabilmeleri için tanımlanmış bir dizi günlük yönetim hizmetini gerçekleştirmek için YHS’ler ile anlaşır.

Bir YHS tarafından sağlanan hizmetler, müşterinin lokasyonlarında veya başka bir yerde bulunan çalışanlar tarafından sağlanır. YHS’ler ayrıca donanım, yazılım veya bulut teknolojisini tekliflerinin bir parçası olarak bir araya getirebilir.

Facebook
Twitter
LinkedIn