Faddom ile Mikro Segmentasyonun Gücü

Faddom ile mikro segmentasyonun gücünden daha fazla faydalanın. Modern işletmeler, teknolojik ilerlemeler ve sürekli değişen güvenlik tehditleriyle, geçmişten çok farklı güvenlik zorluklarıyla karşı karşıyadır. Günümüzde, kurumsal ağ güvenliğinde mikro segmentasyon, bu zorlukların üstesinden gelmek için hayati bir rol oynamaktadır. Faddom ile mikro segmentasyonun gücünü daha fazla kullanabilirsiniz. Faddom bu alanda güçlü özellikleriyle kurumların ağ güvenliğini bir üst seviyeye taşımaktadır.

Mikro Segmentasyonun Önemi

Mikro segmentasyon, ağınızdaki iş yüklerini güvenlik açısından bölümlere ayırarak, iç ve dış tehditlere karşı koruma sağlar. Geleneksel güvenlik yaklaşımlarının aksine, mikro segmentasyon, artan yatay trafik miktarını ve iç ağ trafiğinin yarattığı yeni güvenlik zorluklarını ele alır. Bulut bilişimin yükselişi ve DevOps gibi yenilikçi geliştirmeler, mikro segmentasyonun önemini daha da artırmaktadır.

Mikro segmentasyon doğru planlanarak uygulandığında siber savunma için güçlü bir yöntemdir. Ancak uyumluluk, riskin azaltılması ve genel güvenlik durumu açısından değerini görmeye başlamadan önce, uçtan uca tüm ortamınızın doğru bir resmini çıkartmak ile başlamanız gerekir. Sonuçta, göremediğiniz bir şeyi nasıl güvence altına alabilirsiniz? Genel yapınızın görünürlülüğü için mevcut teknolojilerin hepsi aynı değildir ve yanlış seçim sizi boşluklar ve kör noktalar ile başbaşa bırakabilir. Bu da sizi projelerinizin eksik veya gereksiz izlemelere veya sizi risklere açık hale getiren geniş bir saldırı yüzeyine maruz bırakacaktır.

Faddom mikro segmentasyonun gücünü artırabileceğiniz araçları sağlar:

Platform Bağımsız Görünürlük

Faddom, farklı ağ ortamları arasında kesintisiz bir görünürlük sağlar. Hem yerinde (on-prem) hem de bulut tabanlı uygulamalar için uyumlu bir çözüm sunarak, ağ yapılarınızı geniş bir yelpazede analiz eder. Bu özellik, hibrit ağ yapılarının karmaşıklığını yönetmeyi kolaylaştırır ve çeşitli ağ yapılarındaki performans ve güvenlik sorunlarının hızlı bir şekilde tespit edilmesine olanak tanır. Faddom ile mikro segmentasyonun gücünden daha fazla faydalanın.

Faddom, farklı ağ ortamları arasında kesintisiz bir görünürlük sağlar. Hem yerinde (on-prem) hem de bulut tabanlı uygulamalar için uyumlu bir çözüm sunarak, ağ yapılarınızı geniş bir yelpazede analiz eder. Bu özellik, hibrit ağ yapılarının karmaşıklığını yönetmeyi kolaylaştırır ve çeşitli ağ yapılarındaki performans ve güvenlik sorunlarının hızlı bir şekilde tespit edilmesine olanak tanır.

Ajansız Veri Toplama

Faddom, ajan tabanlı sistemlerin yaratabileceği yüksek kaynak tüketimi ve karmaşıklığı ortadan kaldırır. Bu ajan gerektirmeyen yapı, ağınıza ekstra yük getirmeden veri toplar ve işler. Bu da, ağ performansınızı korurken, operasyonel verimliliği artırır ve BT ekiplerinin veri toplama süreçlerinde zaman ve kaynak tasarrufu sağlar.

Uygulama Bağımlılığı Analizi

Faddom'un uygulama bağımlılığı analizi, ağınızdaki uygulamaların birbirleriyle olan etkileşimlerini derinlemesine gösterir. Bu özellik, karmaşık ağ yapılarında uygulamaların nasıl birbirlerine bağlı olduğunu açıkça ortaya koyar ve BT ekiplerine, ağ içindeki potansiyel riskleri ve performans darboğazlarını anlama konusunda yardımcı olur. Bu analiz, ağınızdaki herhangi bir değişikliğin etkilerini daha iyi anlamanızı sağlar. Faddom ile mikro segmentasyonun gücünden daha fazla faydalanın.

Faddom’un uygulama bağımlılığı analizi, ağınızdaki uygulamaların birbirleriyle olan etkileşimlerini derinlemesine gösterir. Bu özellik, karmaşık ağ yapılarında uygulamaların nasıl birbirlerine bağlı olduğunu açıkça ortaya koyar ve BT ekiplerine, ağ içindeki potansiyel riskleri ve performans darboğazlarını anlama konusunda yardımcı olur. Bu analiz, ağınızdaki herhangi bir değişikliğin etkilerini daha iyi anlamanızı sağlar.

Kesin ve Gerçek Zamanlı İzleme

Faddom'un sürekli tarama yeteneği, ağınızın anlık durumunu sürekli olarak izler ve gerçek zamanlı veri sağlar. Bu, ağ performansınızın ve güvenliğinizin sürekli olarak izlenmesini ve olası sorunların anında tespit edilmesini sağlar. Gerçek zamanlı izleme, ağ yöneticilerine ağ trafiği ve kullanımı hakkında güncel ve doğru bilgiler sunarak, proaktif karar almayı ve hızlı müdahaleyi mümkün kılar. Faddom ile mikro segmentasyonun gücünden daha fazla faydalanın.

Faddom’un sürekli tarama yeteneği, ağınızın anlık durumunu sürekli olarak izler ve gerçek zamanlı veri sağlar. Bu, ağ performansınızın ve güvenliğinizin sürekli olarak izlenmesini ve olası sorunların anında tespit edilmesini sağlar. Gerçek zamanlı izleme, ağ yöneticilerine ağ trafiği ve kullanımı hakkında güncel ve doğru bilgiler sunarak, proaktif karar almayı ve hızlı müdahaleyi mümkün kılar.

Sezgisel Kullanıcı Arayüzü

Faddom, kullanıcı dostu bir arayüz ile karmaşık ağ verilerini basit ve anlaşılır bir formatta sunar. Bu sezgisel arayüz, BT uzmanlarının ağ verilerini hızlıca analiz etmesine ve gerekli eylemleri kolaylıkla almasına olanak tanır. Raportaj özellikleri, verileri sadece BT ekiplerinin değil, diğer iş birimlerinin de kolayca anlayabileceği şekilde sunar, böylece ağ performansı ve güvenliği hakkında şeffaf ve anlaşılır bilgi paylaşımı sağlanır. Faddom ile mikro segmentasyonun gücünden daha fazla faydalanın.

Faddom, kullanıcı dostu bir arayüz ile karmaşık ağ verilerini basit ve anlaşılır bir formatta sunar. Bu sezgisel arayüz, BT uzmanlarının ağ verilerini hızlıca analiz etmesine ve gerekli eylemleri kolaylıkla almasına olanak tanır. Raportaj özellikleri, verileri sadece BT ekiplerinin değil, diğer iş birimlerinin de kolayca anlayabileceği şekilde sunar, böylece ağ performansı ve güvenliği hakkında şeffaf ve anlaşılır bilgi paylaşımı sağlanır.

Güvenlik, görünürlük ile başlar. Faddom, mikro segmentasyon teknolojisiyle, ağ güvenliğinizi güçlendirmek için gerekli tüm araçları sunar. BT ekipleri için ideal bir çözüm olan Faddom, modern işletmelerin ağ güvenliği ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

60 dakika gibi kısa bir sürede Faddom’u kendi ortamınızda görmek istemez misiniz?

Sunum, demo veya POC talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Facebook
Twitter
LinkedIn

En Popüler İçerikler

Son Yazılar